nowe mieszkania opole

Nowe mieszkania Opole – czy warto je kupować?

Wchodząc w dorosły świat, każdy z nas poszukuje swojego miejsca na ziemi, w którym mógłby już na stałe się osiedlić. Dlatego pewnie nie jeden z Was, wpisał w wyszukiwarkę “nowe mieszkania Opole‘, aby zobaczyć co obecnie ma mu do zaoferowania rynek nieruchomości. Dzisiaj pochylimy się właśnie nad tą tematyką. Czy kupując swoje pierwsze mieszkanie w życiu, warto zainwestować w to całkowicie nowe.

Nowe mieszkania Opole są droższe, ale!

Z tym za bardzo nie można dyskutować. Można natomiast zastanowić się, czy różnica którą ewentualnie dopłacimy jest o tyle wyższa, że nie możemy jej zapłacić. To tak jakby kupując samochód, zrezygnować z klimatyzacji bo jest za to dopłata. Jest, ale płacimy za komfort, podobnie jak i w tym przypadku. Nowe mieszkanie jest zazwyczaj lepsze i to z kilku racjonalnych powodów.

Wyższy standard nowych mieszkań.

Nowe mieszkania budowane są w wyższym standardzie niż obecne bloki z wielkiej płyty. Bloki nie są też takie wysokie, gdyż tworzy klimat klatki i upchniętych tam ludzi. Zwróćcie uwagę, że stare klatki schodowe nie są tak przestrzenne, jak w nowym budownictwie. Wtedy oto tak nie dbano. Liczyło się, aby ludzie mieli gdzie mieszkać, komfort i jakość mieszkania były mniej istotne.

Przestrzenny styl.

Nowe mieszkania Opole są budowane w bardziej przestrzennym stylu tzw. loftowym. Nikt nie kładzie nacisku na oddzielenia wszystkich pokoi od siebie ścianą. Obecnie często stosuje się wyspy, połączoną kuchnię z salonem w celu zwiększenia optycznego pomieszczenia. Stare budownictwo hołdowało zasadzie, że każdy pokój musi być od siebie wyraźnie oddzielony betonową ścianą. Ma to swoje plusy, ale nie tworzy wrażenia większego mieszkania.

Większe osiedla.

Ostatnią kwestią są same osiedla. Kiedyś budowało się w większym ścisku, aby na jednym osiedlu zmieścić, jak największą ilość ludzi. Obecnie, gdy jest konkurencja na rynku i to nie państwo o tym decyduje, deweloperzy wolą na większej przestrzeni wybudować mniejszą ilość bloków, a zaoszczędzoną przestrzeń przeznaczyć choćby na alejki i place zabaw dla dzieci.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.investdom.pl. Agenci tego biura zawsze służą fachową pomocą.